"Jestli se tobě směju, trpký je to smích...."

2.kapitola...............O Emerichovi Zlém.........1.část

15. května 2010 v 13:00 | Katka |  Pod černým bezem
Pár slov na začátek: Upozornujeme, že tento pořad není vhodný pro děti a mladistvé. Ne, a ted vážně, tohle píšu abych vám ,,objasnila" příběh hůlky smrti. Částečně je to od JKR a částečně si to výmýšlím. Už jméno té hůlky by vám mělo napovědět, že se nebude jednat o příběh lovestory nebo s nějakým happyendem (myslím že těhle kravin máte dost z TZČP) :) Ale zase neříkám, že to bude nějak extrémě morbitní a brutální, no prostě aby se to dalo předčíst-ani nuda ani masakr. Pokud vás to trochu zajímá.......

Je tomu velice a velice dávno a je to velice a velice dávno po příběhu třech bratrů. Kdo ví, kde se tak dlouho hůlka, prsten nebo plášt zdržovaly.
Náš příběh se točí kolem města Crawley. Dějiny (jak to tak bývá) nebyly ani tady tak úplně bez poskvrny. A může zato především člověk, kterému nikdy, nikdo neřekl jinak než Zlý. To je sice ošklivé označení ale zde naprosto oprávněné.
Ve městě kdysi žila žena, která se jmenovala Evelyna. Měla spokojený život se svým manželem Albertem, jediné co jim chybělo bylo dítě. Tito dva mladí lidé po děťátku toužili, jako po ničem na světě. Ale hvězdy při nich nestály a manželé se často soužili. Dlouhých pět let se marně trápili, že dítě ne a ne přijít, až jednoho dne znenadání byla jejich přání vyslyšena.
Byl to velice zamračený a děštivý den. Albert se vracel domů z práce a jeho žena na něho čekala přede dveřmi. Celá nadšená pověděla muži tu úžasnou zprávu. On byl velice udivený, ona se jen radovala. Jak je možné, že po takových dlouhých letech až teď z ničeho nic se jim přání splnilo?
Albertovi z toho šla hlava kolem.
Avšak když se malou místnustkou roznesl dětský pláč, rázem na všechny pochyby zapomněl. Miminko bylo jakési malé a s nepřívětivýma černýma očima. Ale Evelyna a Albert ho tak neviděli. Pro ně to bylo vymodlené dítě.
Ale drbny v městečka se konečně měly o co přít.
,,Povídám vám, tohle není jen tak obyčejný, na tom je nějaká čertovina." Povídá první.
,,Moje řeč, takovejch let to nešlo a ted najednou. No mě to nehraje." Přidala se druhá.
Naponec se babky klepna shodly na tom, že chlapeček je výplodem černé magie.
,,Jinač to není možný." Říkávaly.
A Albert je hnal pometlem kdykoli je viděl a rozčiloval se, když se o jeho synovi takhle mluvilo.
Jen Evelyna zůstávala nečinná a hluchá proti těmto klepům, protože jen ona věděla, že drbny mají pravdu. Pravdu, kterou nikdo kromě ní neznal. Až tak byla zoufalá, že když miminko nemohlá mít přirozeně, raději si ho přičarovala.
A klučina rostl jako z vody. Bylo mu pět a už přerostl mámu a tátu ve způsobech. Nebyl to žádný andílek, ani náhodou. Byl drzí, na všechny se mračil a byl až tak nepříjemně tajemný a odtaživý.
Když chlapci táhlo na jedenáctý rok, rodiče se usmyslili, že mu koupí hůlku jako měl každý čaroděj a že mu koupí hůlku, jaká je hodna takového čaroděje jako je on. Tohle mu i slíbili. Ale mladý Emerich byl s agresivní hůlkou s blánou dračího srdce a bukového dřeva nespokojen. Hůlka na něho byla slabá. Požadoval silnější a ničivější zbran. A tak jí začal hledat všude, kde se dalo, neboť rodiče byli názoru, že agresivnější hůlka by chlapci ublížila na jeho charakteru. Hlupáci si neuvědomili, že už má charakter hodně a hodně pokřivený i tak.
Jednou vyrazil Emerich k silnému splavu, kam chodíval přemýšlet a poslouchat jak se o sebe tříští velké masy vody. Toho dne seděl u splavu tak jako vždycky a hleděl svým skalným, hadím pohledem do vody.
Najednou ve vodě uviděl jakýsi záblesk. A na hladinou se vynořil nějaký klacek. Emerich mu nevěnoval moc pozornosti ale z nenadání si šokovaně uvědomil, že se klacek nehýbe a že ho proud nikam neodnáší.
Vytáhl hůlku a přivolal si podivný kus dřeva k sobě. Jaké překvapení, že najednou držel dvě hůlky-tu svou a tu, co právě vytáhl z řeky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 swiss watches for sale swiss watches for sale | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 20:43 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.thesewatches.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama