"Jestli se tobě směju, trpký je to smích...."

8.kapitola.........Dopis od Severuse Snapea

5. března 2010 v 23:31 | Katka |  TZČP (Tehdy za času Pobertů)
Severus Snape seděl ve své pracovně, v domě na Tkalcovské ulici. Celou místnost osvětloval plamen hořící ve velkém krbu. Lokty se opíral o desku stolu a v rukách držel nažloutlý kus pergamenu. Byl to dopis. Dopis od Lily Potterové.

,,Udělala to, opravdu si ho vzala." Mihlo se Snapovi hlavou.
Zahleděl se znova na dopis. Tohle byl jeho obsah:
Drahý Severusi
Moc mě mrzí, že už nejsme v kontaktu, Seve. Je to opravdu nutné? Jen si vzpomeň co jsme spolu všechno zažili, byli jsme kamarádi od malička, vážně to zahodíme takhle snadno? Já chápu, že to co jste si s Jamesem udělali je strašné a ho upřímně nenávidíš (musím se přiznat, že i v tomhle tě chápu) ale nemohli byste se smířit alespoň kvůli mně? Seve, je to naprosto jiný člověk a lituje toho všeho čeho se ti napáchal. Chce se ti omluvit a smířit se, osobně bych si to taky moc přála (moc mě mrzí, že jsi nepřišel na naši svatbu, moc jsem si tě tam přála mít). Ale to už je jedno, nezlobím se a chápu to. A pokud se s Jamesem z nějakého důvodu smířit nechceš, tak se sejdem alespoň spolu. Prosím, napiš mi. Proč se se mnou nechceš vidět? Já jsem momentálně moc šťastná. Jediné co mi chybí jsi ty.
Jsi můj nejlepší přítel a mám tě ráda.
Prosím, napiš
Tvoje Lily

Severu dopis odložil.
,,Dobře chce abych jí napsal, tak jí napíšu." Řekl si sám sobě.
S neuvěřitelnou hbitostí vyhrabal v šuplíku čistý kus pergamenu, inkoust a brk. Dal se do psaní:
Moje milovaná Lily

Píšeš, že mě máš ráda ale nemiluješ mě a to mě ničí. Chtěla abych ti napsal, dobře napíšu ti něco co nikdo neví. Napíšu ti tajemství-svoje největší tajemství.

Už od té doby, kdy jsme byli malí jsem tě měl moc rád a cítil jsem k tobě náklonnost-velmi silnou náklonnost. Jak jsem tě víc a víc poznával, začal jsem tě milovat. Ano, čteš dobře, zamiloval jsem se do tebe a miloval jsem tě neustále, už od raného dětství.
Jestli si myslíš, že ta láska někdy jen trochu opadla tak to se mýlíš, je to stále tak vroucný cit jako před třinácti lety.

Když jsme nastoupili do školy, doufal jsem, ne věřil jsem, že se vše v dobré obrátí, že nebudu tak ponižován jako v domovině (od tvé sestry a svých rodičů) a že se možná vztah mezi námi prohloubí. A šeredně jsem se pletl.
Bylo by mi nic nebránilo, abych ti vyjevil své city, kdyby se neobjevil ten nafoukaný, arogantní, rozmazlený, samolibý fracek-James Potter. Máš pravdu nenávidím ho a od prvního okamžiku co jsem ho poznal jsem ho nenáviděl a tys ho taky nenáviděla.
Co mi dělal se nedalo zvládnout. Napsal jsem kouzlo, vzal mi knihu a kouzlo použil proti mně. Celá škola se mi smála. Byl jsem jak loutka s kterou si můžou klidně pohazovat sem a tam. Vždyť koho by na té pitomé škole napadlo, že Severus Snape jinak řečeno Srabus má duši, má srdce a že ho občas kvůli nim bolí. Ano Lily, jsem slaboch, cítím lásku, cítím bolest. Považ, co jsem na celém světě měl? Tebe, jenom tebe. Ty ses mě zastávala, ty jsi šla se mnou proti všem, ty jsi byla mým světlem ve tmě.
Ale jednoho dne jsem byl totálně na dně a udělal jsem něco, čeho budu litovat do konce svého života. Potter mě vyprovokoval tak, že jsem tě nazval mudlovskou šmejdkou. To jsem neměl dělat. Bolelo to a bude mě to bolet navěky.
Ale Lily nikdy nezapomenu
co ses všechno natrápila kvůli Potterovi a nakonec je to zase on kdo má všechno. A já? Sedím sám v prázdné tiché místnosti. Dokázal bych se vyrovnat s kýmkoli jiným ale proč zrovna s ním? A chceš abychom se usmířili! Nemohl jsem tě mít já, který tě miloval celý svůj dosavadní život a má tě on, který si v šestém ročníku jen tak ,,mimochodem" uvědomil, že tě miluje, poté co tě pět předtím ponižoval a ztrapňoval.
Lily ty nevíš jaké to bylo probouzet se každé ráno a vědět, že až tě uvidím budu jenom tvůj nejlepší přítel ale ne ten kvůli kterému se ti zrychlí tep. Ty nevíš jaké to bylo, když jsem se tě letmo dotknul a věděl, že nesmím chtít víc. Ty nevíš jaké to bylo, když jsem každou noc usínal a viděl před sebou jenom jednu tvář a slyšel v uších jenom jedno jméno. Ty nevíš jaké to bylo, když jsem tě chtěl mít a neustále jsem tě neměl. Ty nevíš jaké to bylo, když jsem tě viděl s Potterem!

Bylo to jako by mi někdo vrazil nůž do srdce a pak je vyrval a roztrhal na kusy. Jako bych zevnitř krvácel a cítil, že mě na hrudníku tíží Sysifosův balvan, v ústech jsem měl prázdno a v krku tupou bolest, jakoby mě někdo škrtil. Cítil jsem takovou šílenou tíseň a cítil jsem takovou šílenou bolest. Že jsem měl a mám pocit jako bych pomalu umíral. Vždyť, když už nemám tebe tak co mi ještě zbývá?
Miluju tě, vždycky jsem tě miloval a navždycky budu. To ti přísahám. Miluju tě víc než kohokoli, než cokoli jiného. Jsi mým sluncem. A jsi jediná osoba, kterou jsem kdy chtěl. A bez tebe už nemám důvod existovat.
Miluju tě a jsem rád, že jsi, když ne pro mě.
Tohle musíš vědět. Opatruj se Lily
Navždy Severus
Severus dopis dokončil a chvíli hledal obálku. Nadepsal ji: Lily Potterová. Pak svůj dopis odložil a vzal do ruky ten od Lily. Chvíli se na něj díval až dospěl k větě: Jsem momentálně moc šťastná.
Na okamžik si představil co by způsobil jeho dopis v Lilyiných rukou-zmatky a rozpory v jejich manželství. A to byl ten okamžik, kdy si Severus uvědomil jak moc jí miluje. Miloval ji tak, že se to nedá ani představit. A jediné co chce je aby byla šťastná a to ona podle svých slov byla (když s Potterem).

Severus pomalu vstal, vzal do rukou svůj dopis, přistoupil ke krbu a po několika vteřinách váháni, vhodil dopis do plamenů.Jak ohnivé jazyky olizovaly celou pravdu o Snapeových citech, z jeho smutných, černých očí vypadly dvě slzy a vzápětí dopadly na studenou podlahu.

pozn. Umíte si představit, co asi mohl cítit? Já ne. Vždyt pro to aby byla štastná spálil ten dopis a unesl to. Byla to tak silná duše, se srdcem hlubokým jako Bajkal. Jedno zamilování mu stačilo na celej život a myšlenky na ní ho drželi při životě a nikdy na ní nezapomněl. Ani nemohl, kdyby na ní zapomněl, ztratil by kousek sebe. I jeho budoucí žívot. Bude ochranovat Potterova syna-syna tak nenáviděné osoby jen proto, že je to syn Lily Evansové. Severuse Snapea považuju za největšího hrdinu z HP.
Naposledy v této povídce Vaše F.F.K.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lily Lily | Web | 24. dubna 2010 v 13:38 | Reagovat

Moc hezké..:)

2 Katka Katka | Web | 11. května 2010 v 17:58 | Reagovat

Díky, fakt moc díky. Vážím si toho komentáře :)

3 Lily Lily | Web | 18. června 2010 v 23:21 | Reagovat

Bylo to brilantní

4 Violet Violet | 31. října 2011 v 12:00 | Reagovat

povídka byla hezká, ale čekala jsem že se to trochu odchýlí od originálu...tenhle smutný konec jsem nečekala...ale pěkně napsaný

5 blue bridesmaid dresses blue bridesmaid dresses | E-mail | Web | 3. listopadu 2012 v 2:30 | Reagovat

Q. Why did it take the monster ten months to finish a book?
http://www.weredress.com/Casual-Wedding-Dresses.html

6 replica panerai classic watches replica panerai classic watches | E-mail | Web | 26. března 2013 v 4:57 | Reagovat

A. Stick with me and we will go places!
http://www.latewatches.com/tag-golf-watch.html

7 celebrity prom dresses celebrity prom dresses | E-mail | Web | 2. května 2013 v 9:54 | Reagovat

I always like to read on these topics and one of the best thing is this
http://www.queweddingdresses.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama