"Jestli se tobě směju, trpký je to smích...."

3.kapitola.........Převrat událostí aneb vánoční hvězda

10. listopadu 2009 v 21:23 | Katka |  TZČP (Tehdy za času Pobertů)
Od té doby James tížily noční můry. Viděl v nich Lily, stála ruku v ruce se Snapem a pak odcházela bůh ví kam.Později jeho podvědomí pokročilo tak, že se mu zdávalo, že se na něho usmívá, drží ho za ruku a mluví s ním tichým, klidným a nesmělým hlasem. Potom ovšem zjístil že je Snape. Pokaždé se s hrůzou zbudil a funěl jako by uběhl maraton. A tak to šlo pořád dokola, sedum dní v týdnu. Myslel, že na to zapomene ted když se blížily Vánoce ale ne. O sázce už se s kamarády nebavil, spíš ho to štvalo. Proč má proboha balit někoho kdo by se radši líbal s krokodýlem než s ním? Říkal si. Ale hold dvacet galeonů je dvacet galeonů, přece ho nesrazí na kolena nějaká holka. Přece svou hrdost ještě neztratil. Zahlcen těmito a dalšími myšlenkami upadal do stále větší a větší deprese a odmítal se bavit o všem co se tohoto témata týkalo. O Lily, o Snapovi, o sázce atd.

Sirius už absolutně nechápal co se to s jeho kdysi tak sebejistým kamošem stalo, ovčem znal jen jeden lék na Jamesovi deprese. A ted když Vánoce tukaly na dveře :), byla nejvhodnější doba. Tím lékem byly vtípky na učitele. A Sirius viděl že to zabírá.
Jednou po Vánoční hostině měli Pobertové připravený jeden trapas na Binse, Remus, Peter a Sirius měli čekat na ducha u knihovny, a James u mramorového schodiště. A tak se opřel o zábradlí a čekal na Binse, ovšem uslyšel kroky, což u ducha asi nebude moc v pořádku. Otočil se. Oči mu vyletěli málem z důlků, výjev co měl před sebou s ním málem švihl o zem a z pusy se mu vydralo jenom něco jako:,,Ou."
Lily stála o tři schody nad ním. Vlasy měla zkroucené do mírných vlnek, oči se jí leskly jako dva vybroušené smaragdy, ústa se mírně leskla a měla barvu třešní. Na sobě měla mudlovský tričko a džínovou sukni. Pro Jamese který jí převážně vyděl v čerém školním hábitu to bylo něco.
,,Co je?" Zeptala se když si všimla že James zabírá celé schodiště jen pro sebe a civí na ní jako na dromedára na horách.
,,Co na mě tak koukáš?" Zeptala se znovu, když se nedočkala odpovědi na první otázku.
,,Já....... jen.........jsi to ty Evansová?"Drtil ze sebe.
,,A kdo by to asi byl?" James na ní pořád koukal a zatím kolem proletěl Bins, který ještě k tomu všemu přidal slova:,,Dobrý večer."
Ale James měl oči jenom pro ni.
,,Moc ti to sluší, Evansová." Než na to stačila něco říct, James vyběhl ty tři schody které je dělili. Bylo to jako by explodoval vesmír, ani jeden si v první chvíli neuvědomili co se stalo a co se stále děje.
pozn.mimo děj: No a hhádejte co se asi dělo

Jakmile se Lily trochu vzpamatovala, zjistila že jí James drží kolem pasu a vroucně jí líbá. Byla v naprostém šoku. odtrhla ho od sebe tak že málem sletěl že schodů.
,,Co to jako mělo znamenat, ty ses snad zbláznil Pottere!" Po těch slovech se otočila, vyběhla schody a byla ta tam. James se chvíli díval před sebe a pak se začal smát, nevěděl proč ale smál se. Když v tom přiběhl zbytek Poberů.
,,Kde je Bins?" Vychrlil ze sebe Sirius.
,,Kdo?" Zeptal se otupěle James.
,,Bins-vtípek-Vánoce-duch-dneska." Odsekával od sebe Sirius slova, která ho právě napadala ve spojení s Binsem.
,,Já zapoměl na-Bins!" Zhrozil se na oko James a hrál boží umučení, zatímco v jeho hrudi to vřelo nadšením.
Remus se k němu nahl. ,,Máš tady rtěnku." Oznámil mu.
,,Já vím." Řekl pobaveně James.
,,Ták ty se tady cicmáš s nějakou holkou?!!!" Naštval se Sirius.
,,Jo a byla to po čertech ohnivá pusa." Pochvaloval si James s úsměvem. Sirius na něho velice podrážděně vykřikl:
,,Kdo to byl? S kým ses tady muckal?"
,,Ale s nikým, pojdme spát." Řekl James s doměním že dá Sirius pokoj.
Šli tedy spát ale Sírius pokoj nedal. A dokonce i z postele na něho štěkal:
,,Kdo to je?"
Až nějak kolem půlnoci kdy už chtěli všichni nevelvírští spát ho James musel okřiknout aby se nechoval jako jeho manželka, že chce spát.
Ale stejně spát nemohl, neustále si pripomínal její ústa a to jak jí líbal. A nemohl zamhouřit oka.

Druhé ráno na Štědrý den se Lily vzbudila a v nohách její postele ležela kupa balíčků. Po pozdravení kamarádek:štastné a veselé se s dětskou zvědavostí dala do rozbalování dárků.
O rodičů dostala novou knihu zaklínání, od kamarádek nejrůznější věci z Medového ráje a Prasinek, od sestry to nejkýčovitější přání veselých Vánoc jaké existuje,A od Severuse přístroj na měření magické energie, který se jí velice líbil ve výloze obchodu: Kouzelnické pomůcky.
Už si myslela že rozbalila všechno alepak si všimla že jí na posteli leží ještě jedna malá krabička. Otevřela jí a nestačila se divit. V krabičce byl malý prstýnek s bílým kamínkem a lístek. Prstýnek jí výborně padl, pak vyndala papír stálo tam:
Hezké Vánoce Lily
jsi pro mě jediná hvězda za černé noci
(já neumím psát verše-promin)
tvůj.......
Lily jenom třeštila oči na prsten i na lístek.
,,Holky koukejte!" Vykřikla Lilyina kamarádka Helen a než stačila Lily cokoli udělat, vytrhla jí lístek z ruky.
,,Tvůj......., kdo tvůj?" Zeptala se, zatímco Lily celá rudá chnapala po dopise.
,,Je tam sedum teček, co třeba S-e-v-e-r-u-s?"
,,Ne ten ne, je to kamarád." Bránila se Lily.
,,Kamarád taky rád. A co třeba James? Jé ty máš kliku, balí tě."
,,To není klika ale otrava, tan to taky není, neříká mi Lily ale Evansová."
Vaše F.F.K.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Máte rádí retro?

JO
TROCHU
NE

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama