"Jestli se tobě směju, trpký je to smích...."

Listopad 2009

3.kapitola.........Převrat událostí aneb vánoční hvězda

10. listopadu 2009 v 21:23 | Katka |  TZČP (Tehdy za času Pobertů)
Od té doby James tížily noční můry. Viděl v nich Lily, stála ruku v ruce se Snapem a pak odcházela bůh ví kam.Později jeho podvědomí pokročilo tak, že se mu zdávalo, že se na něho usmívá, drží ho za ruku a mluví s ním tichým, klidným a nesmělým hlasem. Potom ovšem zjístil že je Snape. Pokaždé se s hrůzou zbudil a funěl jako by uběhl maraton. A tak to šlo pořád dokola, sedum dní v týdnu. Myslel, že na to zapomene ted když se blížily Vánoce ale ne. O sázce už se s kamarády nebavil, spíš ho to štvalo. Proč má proboha balit někoho kdo by se radši líbal s krokodýlem než s ním? Říkal si. Ale hold dvacet galeonů je dvacet galeonů, přece ho nesrazí na kolena nějaká holka. Přece svou hrdost ještě neztratil. Zahlcen těmito a dalšími myšlenkami upadal do stále větší a větší deprese a odmítal se bavit o všem co se tohoto témata týkalo. O Lily, o Snapovi, o sázce atd.

2. kapitola.........Famfrpál a Prasinky

8. listopadu 2009 v 12:56 | Katka |  TZČP (Tehdy za času Pobertů)
Život v Bradavicích nastoupil opět do stejných kolejí, a než by ses nadál, byl tu řijen. Čož znamenalo, že se schyluje k prvnímu famfrpálovému zápasu mezi Nevelvírem a Zmijozelem. James, který byl chytačem musel pilně pilovat svůj let na koštěti. Lily si všímal míň a míň, upřímně řečeno, ta za to byla jenom ráda. Co si budeme povídat, jako prefektka měla práce až nad hlavu a chtěla se vyvarovat té ostudě, co se udála minulý rok. Všichni to měli na paměti, Nevelvír měl pouhých čtrnáct bodů a Zmijozel exceloval na 528 bodech. Opravdu bylo lepší, když se Potter zabýval koštětem a pořád jí neoxidoval.
,,Lily, hej Lily!" Vytáhl jí kdosi z jejího uvažování. Otočila se a uviděla před sebou bledou tvář Severuse Snapa.
,,Ahoj Seve, jdu do knihovny, přidáš se?"
,,Jo rád, pořád nemám nic o těch trolech z 8. století, asi přivedu Binkse znovu do hrobu."
pozn. ,,Vrat se do hrobu, magore!" (Pochopí jen zasvědcení). :)

1. kapitola.........Ta holka to je Evansová?

2. listopadu 2009 v 18:48 | Katka |  TZČP (Tehdy za času Pobertů)
Září toho roku bylo teplé a plné barev. Na nástupišti devět a tři čtvrtě se stejně jako každoročně shromáždily desítky studentů školy čar a kouzel v Bradavicích.
Jakmile James Potter ,,setřásl" svoje rodiče vydal se hledat svého nejlepšího kámoše Tichošlápka. Našel ho jak stojí u vlaku se svými kufry a s malým tlustým klukem, který se cpal svačinou.